Luxemburg, 11 november 2021 – ArcelorMittal (“ArcelorMittal” of de “Vennootschap”)

Luxemburg, 11 november 2021 – ArcelorMittal (“ArcelorMittal” of de “Vennootschap”) (MT (New York, Amsterdam, Parijs, Luxemburg), MTS (Madrid)), een wereldwijd toonaangevend geïntegreerd staal- en mijnbouwbedrijf, heeft vandaag de resultaten bekendgemaakt voor de periodes van drie en negen maanden eindigend op 30 september 20211,2.
Opmerking: Zoals eerder aangekondigd, heeft ArcelorMittal vanaf het tweede kwartaal van 2021 de presentatie van haar rapportagesegment herzien om de activiteiten van AMMC en Liberia in het mijnbouwsegment te rapporteren. De prestaties van andere mijnen worden verantwoord in de belangrijkste toeleveringsdivisie voor staal; vanaf het tweede kwartaal van 2021 zal ArcelorMittal Italia worden afgesplitst en als joint venture worden verantwoord.
“Onze resultaten over het derde kwartaal werden ondersteund door een aanhoudend sterke prijsomgeving, wat resulteerde in de hoogste nettowinst en de laagste nettoschuld sinds 2008. Onze veiligheidsprestaties overtroffen dit succes echter. Het verbeteren van de veiligheidsprestaties van de groep is een prioriteit. Dit jaar hebben we onze veiligheidsprocedures aanzienlijk versterkt en zullen we analyseren welke verdere maatregelen kunnen worden genomen om ervoor te zorgen dat we alle dodelijke ongevallen uitbannen.
“Aan het begin van het kwartaal hebben we ambitieuze CO2-reductiedoelstellingen voor 2030 aangekondigd en plannen gemaakt om te investeren in diverse initiatieven voor decarbonisatie. Ons uitgesproken doel is om de staalindustrie een belangrijke rol te laten spelen in het bereiken van netto nul emissies in de wereldeconomie. Daarom sluiten we ons aan bij Breakthrough Energy Catalyst en werken we samen met het Science-Based Targets-initiatief aan de ontwikkeling van nieuwe benaderingen voor de staalindustrie. Daarnaast ondersteunen we de Green Public Procurement-campagne van het Deep Decarbonization of Industry-initiatief, dat deze week tijdens COP26 is gelanceerd.”
“Hoewel we nog steeds volatiliteit zien als gevolg van de aanhoudende impact van COVID-19, is dit een zeer sterk jaar geweest voor ArcelorMittal. We hebben onze balans geherpositioneerd met als doel de transitie naar een koolstofarme economie. We groeien strategisch door middel van hoogwaardige projecten met een hoog rendement en keren kapitaal uit aan aandeelhouders. We zijn ons bewust van de uitdagingen, maar zijn enthousiast over de kansen die de staalindustrie de komende jaren en daarna zal bieden.”
"De vooruitzichten blijven positief: de onderliggende vraag zal naar verwachting blijven verbeteren; en hoewel de staalprijzen iets lager liggen dan de recente recordhoogtes, bevinden ze zich nog steeds op een hoog niveau, wat zich zal weerspiegelen in de jaarcontracten van 2022."
De gezondheid en het welzijn van onze medewerkers blijven de hoogste prioriteit van het bedrijf. We houden ons strikt aan de richtlijnen van de Wereldgezondheidsorganisatie (met betrekking tot COVID-19), waarbij we ook de specifieke overheidsrichtlijnen volgen en implementeren.
De gezondheids- en veiligheidsprestaties, gebaseerd op de frequentie van verzuim door letsel (LTIF) bij eigen personeel en aannemers, bedroegen in het derde kwartaal van 2021 (“Q3 2021”) 0,76x, vergeleken met 0,89x in het tweede kwartaal van 2021 (“Q2 2021”). De gegevens van de voorgaande periode met betrekking tot de verkoop van ArcelorMittal USA in december 2020 zijn niet herberekend en sluiten ArcelorMittal Italia voor alle perioden uit (dit wordt nu verwerkt volgens de equity-methode).
De prestaties op het gebied van gezondheid en veiligheid voor de eerste negen maanden van 2021 (“9M 2021”) waren 0,80x, vergeleken met 0,60x voor de eerste negen maanden van 2020 (“9M 2020”).
De inspanningen van het bedrijf om de gezondheids- en veiligheidsprestaties te verbeteren, zijn erop gericht de veiligheid van de werknemers te vergroten, met als absolute doel het voorkomen van dodelijke ongevallen. Het beloningsbeleid voor leidinggevenden is aangepast om deze focus te weerspiegelen.
Analyse van de resultaten voor Q3 2021 versus Q2 2021 en Q3 2020. De totale staalleveringen in Q3 2021 bedroegen 14,6% als gevolg van de zwakke vraag (vooral voor de auto-industrie), productiebeperkingen en vertragingen in de orderleveringen. Dit is een daling van 9,0% ten opzichte van de 16,1 ton in Q2 2021 en zal naar verwachting in Q4 2021 herstellen. Gecorrigeerd voor scopewijziging (d.w.z. exclusief ArcelorMittal Italië 11 leveringen, niet-geconsolideerd vanaf 14 april 2021): Staalleveringen in Q3 2021 vergeleken met Q2 2021: Daling van 8,4% ten opzichte van: ACIS -15,5%, NAFTA -12,0%, Europa -7,7% (aangepaste bandbreedte) en Brazilië -4,6%.
Gecorrigeerd voor wijzigingen in de reikwijdte (d.w.z. exclusief zendingen van ArcelorMittal USA die op 9 december 2020 aan Cleveland Cliffs zijn verkocht en ArcelorMittal Italia11 die sinds 14 april 2021 niet meer geconsolideerd zijn), stegen de staalleveringen in het derde kwartaal van 2021 met 1,6% ten opzichte van het derde kwartaal van 2020: Brazilië +16,6%; Europa +3,2% (aangepast aan de bandbreedte); NAFTA +2,3% (aangepast aan de bandbreedte); gedeeltelijk gecompenseerd door ACIS -5,3%.
De omzet in het derde kwartaal van 2021 bedroeg $ 20,2 miljard, vergeleken met $ 19,3 miljard in het tweede kwartaal van 2021 en $ 13,3 miljard in het derde kwartaal van 2020. Vergeleken met het tweede kwartaal van 2021 steeg de omzet met 4,6%, voornamelijk door hogere gemiddelde verkoopprijzen voor staal (+15,7%) en hogere inkomsten uit de mijnbouw, met name door hogere leveringen (ArcelorMittal Mining Canada. Het bedrijf (AMMC7) hervatte de activiteiten na het beëindigen van een staking die de bedrijfsvoering in het tweede kwartaal van 2021 beïnvloedde). De omzet in het derde kwartaal van 2021 steeg met +52,5% ten opzichte van het derde kwartaal van 2020, voornamelijk door aanzienlijk hogere gemiddelde verkoopprijzen voor staal (+75,5%) en referentieprijzen voor ijzererts (+38,4%).
De afschrijvingen bedroegen $590 miljoen in het derde kwartaal van 2021, vergeleken met $620 miljoen in het tweede kwartaal van 2021, aanzienlijk lager dan de $739 miljoen in het derde kwartaal van 2020 (deels als gevolg van de afsplitsing van ArcelorMittal Italië medio april 2021 en de verkoop van ArcelorMittal US vanaf december 2020). De afschrijvingskosten voor het fiscale jaar 2021 zullen naar verwachting circa $2,6 miljard bedragen (gebaseerd op de huidige wisselkoersen).
Er waren geen afwaarderingen in het derde kwartaal van 2021 en het tweede kwartaal van 2021. De netto afwaarderingswinst voor het derde kwartaal van 2020 bedroeg $556 miljoen, inclusief een gedeeltelijke terugboeking van afwaarderingen die waren geboekt na de aangekondigde verkoop van ArcelorMittal US ($660 miljoen) en een afwaardering van $104 miljoen in verband met de definitieve sluiting van de hoogoven en staalfabriek in Krakau (Polen).
Het speciale project van 123 miljoen dollar in het derde kwartaal van 2021 houdt verband met de verwachte kosten voor de ontmanteling van de dam bij de Serra Azul-mijn in Brazilië. Er zijn geen ongebruikelijke posten in het tweede kwartaal van 2021 of het derde kwartaal van 2020.
Het bedrijfsresultaat voor het derde kwartaal van 2021 bedroeg $ 5,3 miljard, vergeleken met $ 4,4 miljard in het tweede kwartaal van 2021 en $ 718 miljoen in het derde kwartaal van 2020 (onder voorbehoud van de hierboven beschreven uitzonderlijke posten en waardeverminderingen). De stijging van het bedrijfsresultaat in het derde kwartaal van 2021 ten opzichte van het tweede kwartaal van 2021 weerspiegelt het positieve prijs-kosteneffect van de staalactiviteiten, dat de daling van de staalleveringen ruimschoots compenseerde, evenals de verbetering van de prestaties van het mijnbouwsegment (gedreven door hogere ijzerertsleveringen die de lagere referentieprijzen voor ijzererts gedeeltelijk compenseerden).
De inkomsten uit deelnemingen, joint ventures en andere investeringen in het derde kwartaal van 2021 bedroegen $778 miljoen, vergeleken met $590 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 en $100 miljoen in het derde kwartaal van 2020. Het derde kwartaal van 2021 was aanzienlijk hoger dankzij verbeterde prestaties van Canadese, Calvert5 en Chinese deelnemingen12.
De netto rentelasten in het derde kwartaal van 2021 bedroegen $62 miljoen, een daling ten opzichte van $76 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 en $106 miljoen in het derde kwartaal van 2020, voornamelijk als gevolg van besparingen na aflossingen van obligaties.
De netto financieringsverliezen op valutatransacties en andere transacties bedroegen $339 miljoen in het derde kwartaal van 2021, vergeleken met $233 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 en $150 miljoen in het derde kwartaal van 2020. Het derde kwartaal van 2021 omvat valutawinsten van $22 miljoen (vergeleken met $29 miljoen en $17 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 en $17 miljoen in het derde kwartaal van 2020), en een niet-contant marktwaardeverlies van $68 miljoen als gevolg van een calloptie op verplicht converteerbare obligaties (winst van $33 miljoen in het tweede kwartaal van 2021). Het derde kwartaal van 2021 omvatte ook i) $82 miljoen aan kosten in verband met de herziene waardering van de putoptie verleend aan Votorantim18; ii) juridische vorderingen (momenteel in hoger beroep) met betrekking tot de overname van Votorantim door ArcelorMittal Brazil18) met betrekking tot een verlies van $153 miljoen (voornamelijk bestaande uit rente- en indexeringskosten, financiële impact na aftrek van belastingen en een verwachte terugvordering van minder dan $50 miljoen)18. Het tweede kwartaal van 2021 werd beïnvloed door een premie van $130 miljoen voor vervroegde aflossing van obligaties.
De inkomstenbelastinglast van ArcelorMittal bedroeg $882 miljoen in het derde kwartaal van 2021, vergeleken met een inkomstenbelastinglast van $542 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 (inclusief $226 miljoen aan uitgestelde belastingvoordelen) en $784 miljoen in het derde kwartaal van 2020 (inclusief een uitgestelde belastinglast van $580 miljoen).
De nettowinst van ArcelorMittal in het derde kwartaal van 2021 bedroeg $4,621 miljard (winst per aandeel: $4,17), vergeleken met $4,005 miljard (winst per aandeel: $3,47) in het tweede kwartaal van 2021. Het nettoverlies voor het derde kwartaal van 2020 bedroeg $261 miljoen (verlies per gewoon aandeel van $0,21).
De ruwe-staalproductie in het NAFTA-segment daalde in het derde kwartaal van 2021 met 12,2% tot 2,0 ton, vergeleken met 2,3 ton in het tweede kwartaal van 2021. Deze daling was voornamelijk te wijten aan operationele verstoringen in Mexico (waaronder de impact van orkaan Ida). Gecorrigeerd voor de impact van de verkoop van ArcelorMittal USA in december 2020 daalde de ruwe-staalproductie met 0,5% op jaarbasis.
De staalexport daalde in het derde kwartaal van 2021 met 12,0% tot 2,3 ton, vergeleken met 2,6 ton in het tweede kwartaal van 2021, voornamelijk als gevolg van de eerder genoemde productiedaling. Na correctie voor de bandbreedte steeg de staalexport met 2,3% op jaarbasis.
De omzet in het derde kwartaal van 2021 steeg met 5,6% tot $3,4 miljard, vergeleken met $3,2 miljard in het tweede kwartaal van 2021. Dit was voornamelijk te danken aan een stijging van 22,7% in de gemiddelde verkoopprijs van staal, mede veroorzaakt door lagere staalleveringen (zoals hierboven vermeld).
Er zijn geen waardeverminderingen in het derde kwartaal van 2021 en het tweede kwartaal van 2021. Het bedrijfsresultaat voor het derde kwartaal van 2020 omvatte een winst van $660 miljoen in verband met een gedeeltelijke terugboeking van waardeverminderingen die door ArcelorMittal USA werd geboekt na de aankondiging van de verkoop.
Het bedrijfsresultaat voor het derde kwartaal van 2021 bedroeg $925 miljoen, vergeleken met $675 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 en $629 miljoen in het derde kwartaal van 2020. Dit werd positief beïnvloed door de eerdergenoemde afschrijvingen, die werden gecompenseerd door de COVID-19-pandemie.
De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 bedroeg $995 miljoen, een stijging van 33,3% ten opzichte van $746 miljoen in het tweede kwartaal van 2021. Deze stijging is voornamelijk te danken aan het positieve prijs-kosteneffect, dat gedeeltelijk werd gecompenseerd door lagere leveringen zoals hierboven beschreven. De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 was hoger dan de $112 miljoen in het derde kwartaal van 2020, voornamelijk als gevolg van een significant positief prijs-kosteneffect.
Een deel van de Braziliaanse ruwe staalproductie daalde in het derde kwartaal van 2021 met 1,2% tot 3,1 ton, vergeleken met 3,2 ton in het tweede kwartaal van 2021. Dit was echter aanzienlijk hoger dan de 2,3 ton in het derde kwartaal van 2020, toen de productie werd aangepast aan de afnemende vraag als gevolg van de COVID-19-pandemie.
De staalexport daalde in het derde kwartaal van 2021 met 4,6% tot 2,8 miljoen ton, vergeleken met 3,0 miljoen ton in het tweede kwartaal van 2021. Dit was voornamelijk te wijten aan een lagere binnenlandse vraag als gevolg van vertragingen in bestellingen aan het einde van het kwartaal, die niet volledig werden gecompenseerd door export. De staalexport steeg in het derde kwartaal van 2021 met 16,6% ten opzichte van 2,4 miljoen ton in het derde kwartaal van 2020, dankzij hogere volumes vlakke producten (een stijging van 45,4%, met name door hogere export).
De omzet in het derde kwartaal van 2021 steeg met 10,5% tot $3,6 miljard, vergeleken met $3,3 miljard in het tweede kwartaal van 2021. Een stijging van 15,2% in de gemiddelde verkoopprijzen van staal werd gedeeltelijk gecompenseerd door lagere staalleveringen.
Het bedrijfsresultaat voor het derde kwartaal van 2021 bedroeg $ 1.164 miljoen, een stijging ten opzichte van $ 1.028 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 en $ 209 miljoen in het derde kwartaal van 2020 (beïnvloed door de COVID-19-pandemie). Het bedrijfsresultaat in het derde kwartaal van 2021 werd beïnvloed door $ 123 miljoen aan uitzonderlijke projecten in verband met de verwachte kosten voor de ontmanteling van de dam bij de Serra Azul-mijn in Brazilië.
De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 steeg met 24,2% tot $ 1.346 miljoen, vergeleken met $ 1.084 miljoen in het tweede kwartaal van 2021. Dit was voornamelijk te danken aan lagere staalleveringen, die het positieve prijs-kosteneffect gedeeltelijk compenseerden. De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 was aanzienlijk hoger dan de $ 264 miljoen in het derde kwartaal van 2020, met name door positieve prijs-kosteneffecten en hogere staalleveringen.
Een deel van de Europese ruwe staalproductie daalde in het derde kwartaal van 2021 met 3,1% tot 9,1 ton, vergeleken met 9,4 ton in het tweede kwartaal van 2021. Na de oprichting van een publiek-private samenwerking tussen Invitalia en ArcelorMittal Italia, hernoemd tot Acciaierie d'Italia Holding (een dochteronderneming van ArcelorMittal ILVA, een lease- en koopovereenkomst), is ArcelorMittal medio april 2021 begonnen met de splitsing van activa en passiva. Gecorrigeerd voor de wijzigingen in de scope, daalde de ruwe staalproductie in het derde kwartaal van 2021 met 1,6% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2021 en steeg deze met 26,5% ten opzichte van het derde kwartaal van 2020.
De staalleveringen daalden in het derde kwartaal van 2021 met 8,9% tot 7,6 ton, vergeleken met 8,3 ton in het tweede kwartaal van 2021 (aangepast -7,7%), en met 8,2 ton in het derde kwartaal van 2020 (aangepast -7,7%). +3,2% (aangepast). De staalleveringen in het derde kwartaal van 2021 werden beïnvloed door een zwakkere vraag, waaronder lagere autoverkopen (als gevolg van late orderannuleringen) en logistieke problemen gerelateerd aan de ernstige overstromingen in Europa in juli 2021.
De omzet in het derde kwartaal van 2021 steeg met 5,2% tot $11,2 miljard, vergeleken met $10,7 miljard in het tweede kwartaal van 2021. Dit was voornamelijk te danken aan een stijging van de gemiddelde verkoopprijzen met 15,8% (platte producten +16,2% en lange producten +17,0%).
De afschrijvingen voor het derde kwartaal van 2021 en het tweede kwartaal van 2021 bedragen nul. De afschrijvingen in het derde kwartaal van 2020 bedroegen 104 miljoen dollar in verband met de sluiting van hoogovens en staalfabrieken in Krakau (Polen).
Het bedrijfsresultaat voor het derde kwartaal van 2021 bedroeg $ 1.925 miljoen, vergeleken met een bedrijfsresultaat van $ 1.262 miljoen in het tweede kwartaal van 2021 en een bedrijfsverlies van $ 341 miljoen in het derde kwartaal van 2020 (als gevolg van de eerdergenoemde COVID-19-pandemie en waardeverminderingen).
De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 bedroeg $ 2.209 miljoen, een stijging ten opzichte van $ 1.578 miljoen in het tweede kwartaal van 2021. Deze stijging is voornamelijk te danken aan lagere staalleveringen, die het positieve prijs-kosteneffect gedeeltelijk tenietdeden.
Vergeleken met het tweede kwartaal van 2021 bedroeg de ruwe staalproductie van het ACIS-segment in het derde kwartaal van 2021 3,0 ton, wat 1,3% hoger was dan in het tweede kwartaal van 2021. De ruwe staalproductie in het derde kwartaal van 2021 lag 18,5% hoger dan de 2,5 ton in het derde kwartaal van 2020, voornamelijk als gevolg van een hogere Oekraïense productie in het derde kwartaal van 2021 en de in verband met COVID-19 in het tweede en derde kwartaal van 2020 ingevoerde lockdownmaatregelen in Zuid-Afrika gedurende dat kwartaal.
De staalexport daalde in het derde kwartaal van 2021 met 15,5% tot 2,4 ton, vergeleken met 2,8 ton in het tweede kwartaal van 2021. Dit was voornamelijk te wijten aan de zwakke marktomstandigheden in het GOS en vertraagde leveringen van exportorders aan het einde van het kwartaal, waardoor de export naar Kazachstan afnam.
De omzet in het derde kwartaal van 2021 daalde met 12,6% tot 2,4 miljard dollar, vergeleken met 2,8 miljard dollar in het tweede kwartaal van 2021. Dit was voornamelijk te wijten aan lagere staalleveringen (-15,5%), wat gedeeltelijk werd gecompenseerd door hogere gemiddelde verkoopprijzen voor staal (+7,2%).
Het bedrijfsresultaat voor het derde kwartaal van 2021 bedroeg 808 miljoen dollar, vergeleken met 923 miljoen dollar in het tweede kwartaal van 2021 en 68 miljoen dollar in het derde kwartaal van 2020.
De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 bedroeg $920 miljoen, een daling van 10,9% ten opzichte van $1.033 miljoen in het tweede kwartaal van 2021. Deze daling was voornamelijk te wijten aan lagere staalleveringen, die gedeeltelijk werden gecompenseerd door prijs-kosteneffecten. De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 was aanzienlijk hoger dan de $188 miljoen in het derde kwartaal van 2020, met name doordat lagere staalleveringen het positieve prijs-kosteneffect gedeeltelijk compenseerden.
Gezien de verkoop van ArcelorMittal USA in december 2020, neemt het bedrijf de kolenproductie en -leveringen niet langer op in zijn winstverslag.
De ijzerertsproductie in het derde kwartaal van 2021 (alleen AMMC en Liberia) steeg met 40,7% tot 6,8 ton, vergeleken met 4,9 ton in het tweede kwartaal van 2021, en daalde met 4,2% ten opzichte van het derde kwartaal van 2020. De productiestijging in het derde kwartaal van 2021 was voornamelijk te danken aan de hervatting van de normale AMMC-activiteiten na de vier weken durende staking in het tweede kwartaal van 2021. Deze stijging werd gedeeltelijk gecompenseerd door een lagere productie in Liberia als gevolg van locomotiefongelukken en de zware moessonregens.
De ijzerertsverzendingen in het derde kwartaal van 2021 stegen met 53,5% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2021, voornamelijk dankzij de eerdergenoemde AMMC, en daalden met 3,7% ten opzichte van het derde kwartaal van 2020.
Het bedrijfsresultaat steeg in het derde kwartaal van 2021 naar 741 miljoen dollar, vergeleken met 508 miljoen dollar in het tweede kwartaal van 2021 en 330 miljoen dollar in het derde kwartaal van 2020.
De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 steeg met 41,3% tot $797 miljoen, vergeleken met $564 miljoen in het tweede kwartaal van 2021. Dit weerspiegelt het positieve effect van hogere ijzerertsverzendingen (+53,5%), dat gedeeltelijk werd gecompenseerd door lagere referentieprijzen voor ijzererts (-18,5%) en hogere prijzen. De EBITDA in het derde kwartaal van 2021 was aanzienlijk hoger dan de $387 miljoen in het derde kwartaal van 2020, voornamelijk als gevolg van hogere referentieprijzen voor ijzererts (+38,4%).
ArcelorMittal heeft wereldwijd in diverse joint ventures en samenwerkingsverbanden geïnvesteerd. Het bedrijf is van mening dat de joint venture tussen Calvert (50% belang) en AMNS India (60% belang) van bijzonder strategisch belang is en meer gedetailleerde informatie vereist om de operationele prestaties te verbeteren en inzicht te krijgen in de waarde van het bedrijf.


Geplaatst op: 26 juli 2022