2507 Stainless Steel Coil tube

Përshkrim i shkurtër:

 

304L seamless stainless steel coil tube Featured Image
 • 304L seamless stainless steel coil tube
 • 304L seamless stainless steel coil tube
 • 304L seamless stainless steel coil tube

Përshkrim i shkurtër:

 

Descreption: stainless steel coil  tube

Grade:    201 304 304L  316  316L  2205  2507 625  825  ect

Size:       6-25.4mm Thickness:0.2-2mm

Length:    600-3500M/coil

Standard:   ASTM A269  A249  SUS  DIN JIS  GB

Surface :    2B  8k   Bright  anneald

Test :    Yield strength, Tensile strength, Hardness  ,Hydrapress Measurement

Guarantee&Inspection :    The Third Party &Cetification

Advantage:     We are a manufacturer . Lowest Price  and Good Quantity


Detail Product

Produkt Tags

Prezantimi:

çelik tub spirale
stainless steel tube coil
stainless steel coil tubing
stainless steel coil pipe
stainless steel coil tube suppliers
stainless steel coil tube manufacturers
stainless steel pipe coil

ASTM A269 aliazh 2507 (s32750) Stainless çeliku furnizuesit tub tub spiral

çelik Super Duplex 2507 është projektuar për të trajtuar kushtet shumë korrozive dhe situata ishin forca të lartë është e nevojshme. molibden lartë, kromit dhe përmbajtja e azotit në Super Duplex 2507 ndihmë materiale përballojë vendosjes dhe çarë korrozioni. Materiali është gjithashtu rezistent ndaj chloride stresit korrozioni plasaritje, të erozionit korrozionit, në lodhje e korrozionit, të korrozionit të përgjithshëm në acide. Ky aliazh ka Saldueshmeria mirë dhe forcë shumë të lartë mekanike.

inox klasën çeliku Super duplex 2507stainless tuba çeliku spirale tub / spirale

★ Stainless çeliku Tuba spirale specifikim coiled tub

 1. Standardet: ASTM A269 / A249 standarde
 2. Grade: TP304, TP316L 304 316 310S 2205 825 625
 3. Emri tregtar:  SS304 coiled Tubes, SS316 coiled Tubes, Duplex coiled Tubes, Monel 400 coiled Tubes, Hastelloy coiled Tubes, Inconel Tubes spirale, 904L coiled Tubes, Seamless coiled Tubes, ngjitur përdredhur Tub
 4. Out diametër: 6.52-19.05mm
 5. Mendoni: 0.2-2MM
 6. trashësia OD ± 0.1mm, mur:: toleranca ± 10%, gjatësi: ± 5mm
 7. 6.Length: 300-3500M / spirale
 8. Paketimi: kaci hekuri, kaci druri, qese poli
 9. Aplikimi: pajisje ngrirje, aparat avullimi, ofrimit të lëngshme me gaz, kondensator, makinë pije
 10. 4. Shteti: soft / gjysma Pjekja e vështirë / butë të ndritshme
 11. 5. Specifikimet: diametri i jashtëm 6.52mm-20mm, trashësi mur: 0.40mm-1.5mm
 12. Toleranca varg diametër: + 0.1mm, mur trashësi: + 10%, gjatësia: -0 / + 6mm
 13. Length: 800-3500M ose sipas kërkesave të konsumatorëve.
 14. Avantazhet e produktit: lustrim sipërfaqësor dhe gjobë, trashësi uniforme mur, precision toleranca etj ..
 15. Zakonisht Madhësia e çelik inox tub coiled: ne mund të produktit ato si kërkesën tuaj.

Aliazh 2507 Stainless steel tub coiled tuba spirale Furnizuesit Kinë

Përbërja kimike

Përbërja kimike e çelik klasën e çelik Super Duplex 2507 është paraqitur në tabelën e mëposhtme.

element

Përmbajtja (%)

Kromi, Cr

24 - 26

Nikel, Ni

6 - 8

Molibden, Mo

3 - 5

Mangan, Mn

1.20 max

Silic, Si

0.80 max

Bakri, Cu

0.50 max

Azot, N

0,24-0,32

Fosfor, P

0.035 max

Karbonit, C

0.030 max

Squfur, S

0.020 max

Hekur, Fe

ekuilibër

fizike

Vetitë fizike të inox klasën e çelik Super Duplex 2507 janë tabuluar më poshtë.

Vetitë

metrik

perandorak

densitet

7.8 g / cm 3

0,281 lb / in 3

Pika e shkrirjes

1350 ° C

2460 ° F

Stainless tuba çeliku coiled / spirale tub varg zakonshme madhësia

Madhësia e Stainless Steel spirale Tube

ITEM

Gradë

Size
(MM)

Presioni
(Mpa)

Length
(M)

1

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

1/8 "× 0.025"

3200

500-2000

2

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

1/8 "× 0.035"

3200

500-2000

3

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

1/4 "× 0.035"

2000

500-2000

4

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

1/4 "× 0.049"

2000

500-2000

5

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

3/8 "× 0.035"

1500

500-2000

6

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

3/8 "× 0.049"

1500

500-2000

7

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

1/2 "× 0.049"

1000

500-2000

8

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

1/2 "× 0.065"

1000

500-2000

9

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ3mm x 0.7mm

3200

500-2000

10

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ3mm x 0.9mm

3200

500-2000

11

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ4mm x 0.9mm

3000

500-2000

12

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ4mm x 1.1mm

3000

500-2000

13

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ6mm x 0.9mm

2000

500-2000

14

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ6mm x 1.1mm

2000

500-2000

15

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ8mm x 1mm

1800

500-2000

16

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ8mm x 1.2mm

1800

500-2000

17

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ10mm x 1mm

1500

500-2000

18

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ10mm x 1.2mm

1500

500-2000

19

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ10mm x 2mm

500

500-2000

20

316L, 304L, 304 aliazh 625 825 2205 2507

φ12mm x 1.5mm

500

500-2000

S çeliku tainless tub spiral coiled tub aksioneve varg

artikull

OD (mm)

3,0-4,0

4,01-6,00

6,01-8,00

8,01-10,0

10,01-12,7

12,71-19,05

19,05-25,4

 

 WT (mm)

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

0,30-0,40

 

 

 

 

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

0,41-0,50

 

 

 

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

0,51-0,60

 

 

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

0,61-0,70

 

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

0,71-1,00

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

1,01-1,20

 

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

1,21-1,50

 

 

 

Çelik i përdredhur Tubes / spirale Tub

1,51-2,0

 

 

 

 

çeliku Stainless spirale tub / tuba coiled klasën material:

SHBA

 GERMANY

GJERMANI

 FRANCE

JAPAN

 ITALY

SUEDI

 U.K.

BE-ja

 SPAIN

 RUSSIA

AISI

DIN 17006

WN 17007

AFNOR

JIS

 UNI

SIS

BSI

Euronorm

201

SUS 201

301

 X 12 Crni 17 7

1,4310

 Z 12 CN 17-07

SUS 301

X 12 CrNi 1707

 23 31

 301S21

 X 12 Crni 17 7

 X 12 Crni 17-07

302

 X 5 Crni 18 7

1,4319

 Z 10 CN 18-09

SUS 302

 X 10 Crni 1809

 23 31

 302S25

 X 10 Crni 18 9

 X 10 Crni 18-09

 12KH18N9

303

 X 10 CrNiS 18 9

 1,4305

 Z 10 CNF 18-09

SUS 303

 X 10 CrNiS 1809

 23 46

 303S21

 X 10 CrNiS 18 9

 X 10 CrNiS 18-09

303 Se

 Z 10 CNF 18-09

SUS 303 Se

 X 10 CrNiS 1809

 303S41

 X 10 CrNiS 18-09

 12KH18N10E

304

 X 5 Crni 18 10

X 5 Crni 18 12

1,4301

1,4303

 Z 6 CN 18-09

SUS 304

 X 5 Crni 1810

 23 32

 304S15

 304S16

  X 6 Crni 18 10

   X 6 Crni 19-10

 08KH18N10

06KH18N11

304 N

SUS 304N1

 X 5 CrNiN 1810

304 H

304H SUS F

 X 8 Crni 1910

 X 6 Crni 19-10

304 L

 X 2 Crni 18 11

 1,4306

 Z2 CN 18-10

SUS 304L

 X 2 Crni 1911

 23 52

304S11

 X3 Crni 18 10

 X 2 Crni 19-10

 03KH18N11

 X 2 CrNiN 18 10

 1,4311

 Z2 CN 18-10-AZ

SUS 304LN

 X 2 CrNiN 1811

 23 71

305

 Z 8 CN 18-12

SUS 305

 X 8 Crni 1812

 23 33

 305S19

 X 8 Crni 18 12

 X 8 Crni 18-12

 Z 6 CNU 18-10

SUS XM7

 X 6 CrNiCu 18 10 4 Kd

309

 X 15 CrNiS 20 12

 1,4828

 Z 15 CN 24-13

Suh 309

 X 16 Crni 2314

 309S24

 X 15 Crni 23 13

309 S

sus 309S

 X 6 Crni 2314

 X 6 Crni 22 13

310

 X 12 Crni 25 21

 1,4845

Suh 310

 X 22 Crni 2520

 310S24

 20KH23N18

310 S

 X 12 Crni 25 20

 1,4842

 Z 12 CN 25-20

sus 310S

 X 5 Crni 2520

 23 61

 X 6 Crni 25 20

 10KH23N18

314

 X 15 CrNiSi 25 20

 1,4841

 Z 12 CNS 25-20

 X 16 CrNiSi 2520

 X 15 CrNiSi 25 20

 20KH25N20S2

316

 X 5 CrNiMo 17 12 2

 1,4401

 Z 6 CND 17-11

SUS 316

 X 5 CrNiMo 1712

 23 47

 316S31

 X 6 CrNiMo 17 12 2

 X 6 CrNiMo 17-12-03

316

 X 5 CrNiMo 17 13 3

 1,4436

 Z 6 CND 17-12

SUS 316

 X 5 CrNiMo 1713

 23 43

 316S33

 X 6 CrNiMo 17 13 3

 X 6 CrNiMo 17-12-03

316 F

 X 12 CrNiMoS 18 11

 1,4427

316 N

SUS 316N

316 H

316H SUS F

 X 8 CrNiMo 1712

 X 5 CrNiMo 17-12

316 H

 X 8 CrNiMo 1713

 X 6 CrNiMo 17-12-03

316 L

 X 2 CrNiMo 17 13 2

 1,4404

 Z2 CND 17-12

SUS 316L

 X 2 CrNiMo 1712

 23 48

 316S11

 X3 CrNiMo 17 12 2

 X 2 CrNiMo 17-12-03

 03KH17N14M2

 X 2 CrNiMoN 17 12 2

 1,4406

 Z2 CND 17-12-AZ

SUS 316LN

 X 2 CrNiMoN 1712

316 L

 X 2 CrNiMo 18 14 3

 1,4435

 Z2 CND 17-13

 X 2 CrNiMo 1713

 23 53

 316S13

 X3 CrNiMo 17 13 3

 X 2 CrNiMo 17-12-03

 03KH16N15M3

 X 2 CrNiMoN 17 13 3

 1,4429

 Z2 CND 17-13-AZ

 X 2 CrNiMoN 1713

 23 75

 X 6 CrNiMoTi 17 12 2

 1,4571

 Z6 CNDT 17-12

 X 6 CrNiMoTi 1712

 23 50

 320S31

 X 6 CrNiMoTi 17 12 2

 X 6 CrNiMoTi 17-12-03

 08KH17N13M2T

10KH17N13M2T

 X 10 CrNiMoTi 18 12

 1,4573

 X 6 CrNiMoTi 1713

 320S33

 X 6 CrNiMoTI 17 13 3

 X 6 CrNiMoTi 17-12-03

 08KH17N13M2T

10KH17N13M2T

 X 6 CrNiMoNb 17 12 2

 1,4580

 Z 6 CNDNb 17-12

 X 6 CrNiMoNb 1712

 X 6 CrNiMoNb 17 12 2

 08KH16N13M2B

 X 10 CrNiMoNb 18 12

 1,4583

X 6 CrNiMoNb 1713

 X 6 CrNiMoNb 17 13 3

 09KH16N15M3B

317

SUS 317

 X 5 CrNiMo 1815

 23 66

 317S16

317 L

 X 2 CrNiMo 18 16 4

 1,4438

 Z2 CND 19-15

SUS 317L

 X 2 CrNiMo 1815

 23 67

 317S12

 X3 CrNiMo 18 16 4

317 L

 X 2 CrNiMo 18 16 4

 1,4438

 Z2 CND 19-15

SUS 317L

 X 2 CrNiMo 1816

 23 67

 317S12

 X3 CrNiMo 18 16 4

 330

X 12 NiCrSi 36 16

1,4864

Z 12NCS 35-16

SUH 330

321

 X 6 CrNiTi 18 10

X 12 CrNiTi 18 9

 1,4541

 1,4878

 Z 6 CNT 18-10

SUS 321

 X 6 CrNiTi 1811

 23 37

 321S31

 X 6 CrNiTi 18 10

 X 6 CrNiTi 18-11

 08KH18N10T

321 H

321H SUS

 X 8 CrNiTi 1811

 321S20

 X 7 CrNiTi 18-11

 12KH18N10T

329

 X 8 CrNiMo 27 5

 1,4460

SUS 329J1

 23 24

347

 X 6 CrNiNb 18 10

 1,4550

 Z 6 CNNb 18-10

SUS 347

 X 6 CrNiNb 1811

 23 38

 347S31

 X 6 CrNiNb 18 10

 X 6 CrNiNb 18-11

 08KH18N12B

347 H

347H SUS F

 X 8 CrNiNb 1811

 X 7 CrNiNb 18-11

904L

1.4939

Z 12 CNDV 12-02

 X 20 CrNiSi 25 4

 1,4821

UNS31803

 X 2 CrNiMoN 22 5

 1,4462

UNS32760

X3 CrNiMoN 25 7

1,4501

Z3 CND 25-06Az

403

 X 6 Cr 13

X 10 Cr 13

X 15 Cr 13

 1,4000

 1,4006

 1,4024

 Z 12 C 13

SUS 403

 X 12 Cr 13

 23 02

 403S17

 X 10 Cr 13

X 12 Cr 13

 X 6 Cr 13

 12Kh13

405

 X 6 CrAl 13

1.4002

 Z 6 CA 13

SUS 405

 X 6 CrAl 13

 405S17

 X 6 CrAl 13

 X 6 CrAl 13

 X 10 CrAl 7

 1,4713

 Z 8 CA 7

 X 10 CrAl 7

 X 10 CrAl 13

 1,4724

 X 10 CrAl 12

 10Kh13SYu

 X 10 CrAl 18

 1,4742

X 10 CrSiAl 18

 15Kh18SYu

409

 X 6 CrTi 12

 1,4512

 Z 6 CT 12

Suh 409

 X 6 CrTi 12

 409S19

 X 5 CrTi 12

 X 2 CrTi 12

410

 X 6 Cr 13

X 10 Cr 13

X 15 Cr 13

 1,4000

 1,4006

 1,4024

 Z 10 C 13

Z 12 C 13

SUS 410

 X 12 Cr 13

 23 02

 410S21

 X 12 Cr 13

 X 12 Cr 13

 12Kh13

410 S

 X 6 Cr 13

 1,4000

 Z 6 C 13

sus 410S

 X 6 Cr 13

 23 01

 403S17

 X 6 Cr 13

 08Kh13

A jeni duke kërkuar për një coiled distributori të besueshme tuba tub / spirale tregtarin çelik inox në vendet më poshtë:

Stainless çeliku Tuba spirale / tub coiled garde tjera:

l Çelik 304 përdredhur Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 304L coiled Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 304H coiled Tubes / spirale Tub

l Çelik 316 përdredhur Tuba / spirales Tub

l Stainless 316L coiled Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 316H coiled Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 317L coiled Tubes / spirale Tub

l çelik 321 përdredhur Tubes / spirale Tub

l çelik 347 përdredhur Tubes / spirale Tub

l çelik 410 përdredhur Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 904L coiled Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 310S coiled Tubes / spirale Tub

l çelik 310 përdredhur Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 310H coiled Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 316Ti coiled Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 321H coiled Tubes / spirale Tub

l çelik 347 përdredhur Tubes / spirale Tub

l Stainless Steel 347H coiled Tubes / spirale Tub

Përparësitë tona:

Ne jemi një çelik coiled prodhues tub / tub.

Ne mund të kontrollojë cilësinë e tub nga vetja.

Gjatësia e tubacioneve është më shumë se 3500M / spirale.

Përshkrimi:

Kompania jonë ka tre linjë të prodhimit të çelik inox tub spiral, tub çeliku inox, ne kemi eksportuar përvojë për më shumë se dhjetë vjet, lakimi, shtrihen, pa prerje, vulosje, lustrim dhe kështu në një seri të pajisjeve të përpunimit, produkti ynë çelik përdorur gjerësisht në varëse banjo, pajisje vegjë, hardware, dhe pajisjet për ngrohje të ujit kondensimi, furnizimet hotel dhe kështu me radhë. Kompania jonë sinqerisht shpresoj që konsumatorët vendas dhe të huaj për të siguruar vizatimet ose mostrat.

gamë të gjerë të Çelik 304 seamless, tuba ngjitur & Tubes në  Shandong të Kinës .

Orari 9.52mm Lloji 304 Stainless Steel Pipe Orari 40 Lloji i 304 Stainless Steel Pipe
ASTM 5564 1/8 "Seamless Tub tub coiled Lëmuar 304 Stainless Steel Tub
304 çelik I Ndërprerë Pipe Susd 30304 Stainless çeliku drejtkëndëshe Tube
JIS SUS304 Seamless Tubes 304 furnizuesit SS Round Tube
 SS 304 ngjitur tuba për naftë dhe gaz AMTM 5560 furnizuesit Seamless Tube
ASTM A312 TP304 përdredhur Tub Çelik Inox 304 kapilare Tub
ASTM A312 Gr TP 304 tuba ajrore AMS 5566 High Pressure Tube
SA213 TP 304 Sighting Tube Lloji 304 Stainless Steel tuba lëmuar
ASTM A312 TP304 eliptike dhe Oval Tubes AMS 5567 Tube drejtkëndëshe
ASTM A213 TP304 kondensimit Tube AMS 5563 1/4 "* 0089" Tubat prej çeliku seamless Seamless
ASTM A269 TP304 drejt bojler tub AMS 5563 tub ngjitur furre
ASTM A249 Tube TP304 Mirror AMS 5564 1/8 "ngjitur tub, presion të lartë hidraulike
UNS S30400 Pitot Tube stockist Çelik 304 Seamless Round tub
ASTM A358 TP304 Tub lëmuar 304 çelik Ornamental Tube
Stainless Steel Pipe 304 Exhaust 304 Tub Spiral çelik
ASME SA213 TP304 Tube shpuar WERKSTOFF NR. 1,4301 Tube fleksibile
SA 688 TP304 finned Tube SS 304 çelik seamless tub spiral
Din 1.4301 AISI 304 Tube shpuar shter Çelik 304 injektuar nën lëkurë Tub
Din W.-Nr. 1,4301 Aisi 304 corrugated Tube SS 304 Tube Honed
Material 1,4301 Aisi 304 Slotted Kangjella Tube SS 304 hollë Wall Tube
ASTM 3/8 "* 0.035" çelik tub coiled 304 çelik I Ndërprerë Pipe
Çelik 304 Ornamental Pipe Çelik 304 Tube Fin / Tube finned
S30400 çelik U formësohet Tube 304 Tube Stainless çeliku Square Mirror Finish
Din 1.4301 materiale vakum Tube ASTM 6.35 * 1.24 çelik inox tub coiled
304 Stainless çeliku drejtkëndëshe Pipe 304 çelik i injektuar nën lëkurë Tub për gjilpërave Mjekësore
Ultra-të lartë Pastërtia Electropolished Çelik 304 Tube Hollë Wall Çelik 304 Tube
Din 1.4301 Stainless Steel annealed tub 304 Stainless Steel spirale Tub Heat Exchanger
SAE J405 Uns S30400 hollë Wall Tub 304 çelik Metric Tub
304 çelik Seamless Square Tub Large Diametri 304 Stainless Steel Tube
304 Stainless Steel Pipe rreshtuar Corrugated Tube 304 Çelik për gaz dhe naftë
ASTM A269 çelik inox tub coiled 304 çelik Instrumentation Tub
9.52 * 1.24MM përdredhur Tub 304 çelik Square Tub
Presion të lartë 304 Stainless Steel Pipe Water Çelik 304 gjashtëkëndor Pipe
Jis 304 Stainless Steel spirale Tub Çelik 304 kaldajave Tube

Përshkrim:

Kompania jonë ka tre linjë të prodhimit të çelik inox tub spiral, tub çeliku inox, ne kemi eksportuar përvojë për më shumë se dhjetë vjet, lakimi, shtrihen, pa prerje, vulosje, lustrim dhe kështu në një seri të pajisjeve të përpunimit, produkti ynë çelik përdorur gjerësisht në varëse banjo, pajisje vegjë, hardware, dhe pajisjet për ngrohje të ujit kondensimi, furnizimet hotel dhe kështu me radhë. Kompania jonë sinqerisht shpresoj që konsumatorët vendas dhe të huaj për të siguruar vizatimet ose mostrat.

çelik tub spirale


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!