2507 Stainless Steel Coil tube

Краток опис:

 

304L seamless stainless steel coil tube Featured Image
 • 304L seamless stainless steel coil tube
 • 304L seamless stainless steel coil tube
 • 304L seamless stainless steel coil tube

Краток опис:

 

Descreption: stainless steel coil  tube

Grade:    201 304 304L  316  316L  2205  2507 625  825  ect

Size:       6-25.4mm Thickness:0.2-2mm

Length:    600-3500M/coil

Standard:   ASTM A269  A249  SUS  DIN JIS  GB

Surface :    2B  8k   Bright  anneald

Test :    Yield strength, Tensile strength, Hardness  ,Hydrapress Measurement

Guarantee&Inspection :    The Third Party &Cetification

Advantage:     We are a manufacturer . Lowest Price  and Good Quantity


детали за производот

Тагови производ

Вовед:

цевка од нерѓосувачки челик серпентина
stainless steel tube coil
stainless steel coil tubing
stainless steel coil pipe
stainless steel coil tube suppliers
stainless steel coil tube manufacturers
stainless steel pipe coil

ASTM A269 легура 2507 (s32750) Нерѓосувачки челик добавувачи свиткана цевка цевка

Нерѓосувачки челик Супер Дуплекс 2507 е дизајниран да се справи со високо корозивни услови и ситуации беа се бара висока јачина. Висока молибден, хром и содржина на азот во Супер Дуплекс 2507 помош на материјалот да го издржат спротивставувајќи и пукнатина корозија. Материјалот исто така е отпорна на хлорид стрес корозија напукнување, ерозија на корозија, корозија замор, на општите корозија во киселини. Оваа легура има добри заварување и многу висока механичка сила.

одделение од нерѓосувачки челик Супер Дуплекс 2507stainless намотан челик цевки / цевки калем

★ нерѓосувачки челик намотан цевки намотан спецификација цевки

 1. Стандарди: ASTM A269 / A249 стандард
 2. Одделение: TP304, TP316L 310S 304 316 2205 825 625
 3. Трговско име:  SS304 намотка цевки, SS316 намотка цевки, двострано намотка цевки, Monel 400 намотка цевки, Hastelloy намотка цевки, заштитна намотан цевки, 904L намотка цевки, Бесшевни намотка цевки, заварени намотка црева
 4. Надвор дијаметар: 6.52-19.05mm
 5. Размисли: 0.2-2MM
 6. дебелина OD ± 0.1mm, ѕид:: толеранција ± 10%, должина: ± 5mm
 7. 6.Length: 300-3500M / калем
 8. пакување: железо палети, дрвени палети, поли торба
 9. апликација: опрема за ладење, испарувачот, гас течност испорака, кондензаторот, машина за пијалок
 10. 4. состојба: мека / половина тешко / меки светли annealing
 11. 5. карактеристики: надворешниот дијаметар 6.52mm-20мм, дебелина на ѕид: 0.40mm-1.5mm
 12. Толеранција опсег: дијаметар: + 0.1mm, дебелина на ѕидот: + 10%, должина: -0 ​​/ + 6mm
 13. Должина: 800-3500M или според барањата на клиентите.
 14. предности на производот: површина полирање и фино, униформа дебелина на ѕид, толеранција прецизност итн ..
 15. Најчесто Големина на нерѓосувачки челик свиткана цевка: Можеме да ги производ, како на вашето барање.

АЛУМИНИУМСКИ 2507 нерѓосувачки челик намотан цевки намотан цевки во Кина добавувачи

Хемиски состав

хемискиот состав на одделение од нерѓосувачки челик Супер Дуплекс 2507 на е дадена во следната табела.

елемент

Содржина (%)

Хром, Cr

24 - 26

Никел, никел

6 - 8

Молибден, Мо

3 - 5

Манган, MN

1,20 max

Силикон, Si

0,80 max

Бакар, Cu

0,50 max

Азот, N

0,24-0,32

Фосфор, P

0.035 max

Јаглен, C

0.030 max

Сулфур, Ѕ

0.020 max

Железо, Fe

биланс

Физички својства

Физичките својства на одделение од нерѓосувачки челик Супер Дуплекс 2507 се сумирани подолу.

својства

метрички

Кралскиот

густина

7.8 g / cm 3

0.281 lb / во 3

Точка на топење

1350 ° C

2460 ° F

нерѓосувачки челик свиткана цевки / цевки серпентина спектар вообичаена големина

Големина на нерѓосувачки челик серпентина цевка

Точка

одделение

Големина
(мм)

На притисок
(Mpa)

Должина
(М)

1

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/8 "× 0.025"

3200

500-2000

2

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/8 "× 0,035"

3200

500-2000

3

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/4 "× 0,035"

2000

500-2000

4

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/4 "× 0.049"

2000

500-2000

5

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

3/8 "× 0,035"

1500

500-2000

6

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

3/8 "× 0.049"

1500

500-2000

7

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/2 "× 0.049"

1000

500-2000

8

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/2 "× 0.065"

1000

500-2000

9

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ3mm × 0.7mm

3200

500-2000

10

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ3mm × 0.9mm

3200

500-2000

11

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ4mm × 0.9mm

3000

500-2000

12

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ4mm × 1.1mm

3000

500-2000

13

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ6mm × 0.9mm

2000

500-2000

14

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ6mm × 1.1mm

2000

500-2000

15

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ8mm × 1mm

1800

500-2000

16

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ8mm × 1.2mm

1800

500-2000

17

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ10mm × 1mm

1500

500-2000

18

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ10mm × 1.2mm

1500

500-2000

19

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ10mm × 2mm

500

500-2000

20

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ12mm × 1.5mm

500

500-2000

S tainless челик намотан цевка намотан цевки трговија опсег

точка

OD (mm)

3,0-4,0

4,01-6,00

6,01-8,00

8,01-10,0

10,01-12,7

12,71-19,05

19,05-25,4

 

 WT (mm)

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,30-0,40

 

 

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,41-0,50

 

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,51-0,60

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,61-0,70

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,71-1,00

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

1,01-1,20

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

1,21-1,50

 

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

1,51-2,0

 

 

 

 

нерѓосувачки челик намотан цевки / свиткана цевки материјал одделение:

САД

 GERMANY

ГЕРМАНИЈА

 FRANCE

JAPAN

 ITALY

ШВЕДСКА

 U.K.

ЕУ

 SPAIN

 RUSSIA

AISI

DIN 17006

WN 17007

АФНОР

JIS

 UNI

СИС

BSI

EURONORM

201

SUS 201

301

 X 12 Црни 17 7

1,4310

 Z 12 CN 17-07

SUS 301

X 12 CrNi 1707

 23 31

 301S21

 X 12 Црни 17 7

 X 12 Црни 17-07

302

 X 5 Црни 18 7

1,4319

 Z 10 CN 18-09

SUS 302

 X 10 Црни 1809

 23 31

 302S25

 X 10 Црни 18 9

 X 10 Црни 18-09

 12KH18N9

303

 X 10 CrNiS 18 9

 1.4305

 Z 10 CNF 18-09

SUS 303

 X 10 CrNiS 1809

 23 46

 303S21

 X 10 CrNiS 18 9

 X 10 CrNiS 18-09

303 Se

 Z 10 CNF 18-09

SUS 303 Se

 X 10 CrNiS 1809

 303S41

 X 10 CrNiS 18-09

 12KH18N10E

304

 X 5 Црни 18 10

X 5 Црни 18 12

1.4301

1,4303

 Z 6 CN 18-09

SUS 304

 X 5 Црни 1810

 23 32

 304S15

 304S16

  X 6 Црни 18 10

   X 6 Црни 19-10

 08KH18N10

06KH18N11

304 N

SUS 304N1

 X 5 CrNiN 1810

304 H

SUS F 304H

 X 8 Црни 1910

 X 6 Црни 19-10

304 L

 X 2 Црни 18 11

 1,4306

 Z 2 CN 18-10

SUS 304L

 X 2 Црни 1911

 23 52

304S11

 X 3 Црни 18 10

 X 2 Црни 19-10

 03KH18N11

 X 2 CrNiN 18 10

 1,4311

 Z 2 CN 18-10-Az

SUS 304LN

 X 2 CrNiN 1811

 23 71

305

 Z 8 CN 18-12

SUS 305

 X 8 Црни 1812

 23 33

 305S19

 X 8 Црни 18 12

 X 8 Црни 18-12

 Z 6 CNU 18-10

SUS XM7

 X 6 CrNiCu 18 10 4 Kd

309

 X CrNiS 15 20 12

 1,4828

 Z 15 CN 24-13

Suh 309

 X 16 Црни 2314

 309S24

 X Црни 15 23 13

309 S

SUS 309S

 X 6 Црни 2314

 X 6 Црни 22 13

310

 X Црни 12 25 21

 1,4845

Suh 310

 X 22 Црни 2520

 310S24

 20KH23N18

310 S

 X Црни 12 25 20

 1,4842

 Z 12 CN 25-20

SUS 310S

 X 5 Црни 2520

 23 61

 X 6 Црни 25 20

 10KH23N18

314

 X CrNiSi 15 25 20

 1,4841

 Z 12 CNS 25-20

 X 16 CrNiSi 2520

 X CrNiSi 15 25 20

 20KH25N20S2

316

 X 5 CrNiMo 17 12 2

 1,4401

 Z 6 CND 17-11

SUS 316

 X 5 CrNiMo 1712

 23 47

 316S31

 X 6 CrNiMo 17 12 2

 X 6 CrNiMo 17-12-03

316

 X 5 CrNiMo 17 13 3

 1,4436

 Z 6 CND 17-12

SUS 316

 X 5 CrNiMo 1713

 23 43

 316S33

 X 6 CrNiMo 17 13 3

 X 6 CrNiMo 17-12-03

316 F

 X CrNiMoS 12 18 11

 1,4427

316 N

SUS 316N

316 H

SUS F 316H

 X 8 CrNiMo 1712

 X 5 CrNiMo 17-12

316 H

 X 8 CrNiMo 1713

 X 6 CrNiMo 17-12-03

316 L

 X 2 CrNiMo 17 13 2

 1.4404

 Z 2 CND 17-12

SUS 316L

 X 2 CrNiMo 1712

 23 48

 316S11

 X 3 CrNiMo 17 12 2

 X 2 CrNiMo 17-12-03

 03KH17N14M2

 X 2 CrNiMoN 17 12 2

 1,4406

 Z 2 CND 17-12-Az

SUS 316LN

 X 2 CrNiMoN 1712

316 L

 X 2 CrNiMo 18 14 3

 1,4435

 Z 2 CND 17-13

 X 2 CrNiMo 1713

 23 53

 316S13

 X 3 CrNiMo 17 13 3

 X 2 CrNiMo 17-12-03

 03KH16N15M3

 X 2 CrNiMoN 17 13 3

 1,4429

 Z 2 CND 17-13-Az

 X 2 CrNiMoN 1713

 23 75

 X 6 CrNiMoTi 17 12 2

 1.4571

 Z6 CNDT 17-12

 X 6 CrNiMoTi 1712

 23 50

 320S31

 X 6 CrNiMoTi 17 12 2

 X 6 CrNiMoTi 17-12-03

 08KH17N13M2T

10KH17N13M2T

 X 10 CrNiMoTi 18 12

 1,4573

 X 6 CrNiMoTi 1713

 320S33

 X 6 CrNiMoTI 17 13 3

 X 6 CrNiMoTi 17-12-03

 08KH17N13M2T

10KH17N13M2T

 X 6 CrNiMoNb 17 12 2

 1,4580

 Z 6 CNDNb 17-12

 X 6 CrNiMoNb 1712

 X 6 CrNiMoNb 17 12 2

 08KH16N13M2B

 X 10 CrNiMoNb 18 12

 1,4583

X 6 CrNiMoNb 1713

 X 6 CrNiMoNb 17 13 3

 09KH16N15M3B

317

SUS 317

 X 5 CrNiMo 1815

 23 66

 317S16

317 L

 X 2 CrNiMo 18 16 4

 1,4438

 Z 2 CND 19-15

SUS 317L

 X 2 CrNiMo 1815

 23 67

 317S12

 X 3 CrNiMo 18 16 4

317 L

 X 2 CrNiMo 18 16 4

 1,4438

 Z 2 CND 19-15

SUS 317L

 X 2 CrNiMo 1816

 23 67

 317S12

 X 3 CrNiMo 18 16 4

 330

X 12 NiCrSi 36 16

1,4864

Z 12NCS 35-16

SUH 330

321

 X 6 CrNiTi 18 10

X 12 CrNiTi 18 9

 1,4541

 1,4878

 Z 6 CNT 18-10

SUS 321

 X 6 CrNiTi 1811

 23 37

 321S31

 X 6 CrNiTi 18 10

 X 6 CrNiTi 18-11

 08KH18N10T

321 H

SUS 321H

 X 8 CrNiTi 1811

 321S20

 X 7 CrNiTi 18-11

 12KH18N10T

329

 X 8 CrNiMo 27 5

 1,4460

SUS 329J1

 23 24

347

 X 6 CrNiNb 18 10

 1,4550

 Z 6 CNNb 18-10

SUS 347

 X 6 CrNiNb 1811

 23 38

 347S31

 X 6 CrNiNb 18 10

 X 6 CrNiNb 18-11

 08KH18N12B

347 H

SUS F 347H

 X 8 CrNiNb 1811

 X 7 CrNiNb 18-11

904L

1.4939

Z 12 CNDV 12-02

 X 20 CrNiSi 25 4

 1,4821

UNS31803

 X 2 CrNiMoN 22 5

 1.4462

UNS32760

X 3 CrNiMoN 25 7

1,4501

Z 3 CND 25-06Az

403

 X 6 Cr 13

X 10 Cr 13

X 15 Cr 13

 1,4000

 1,4006

 1,4024

 Z 12 C 13

SUS 403

 X 12 Cr 13

 23 02

 403S17

 X 10 Cr 13

X 12 Cr 13

 X 6 Cr 13

 12Kh13

405

 X 6 CrAl 13

1.4002

 Z 6 CA 13

SUS 405

 X 6 CrAl 13

 405S17

 X 6 CrAl 13

 X 6 CrAl 13

 X 10 CrAl 7

 1,4713

 Z 8 CA 7

 X 10 CrAl 7

 X 10 CrAl 13

 1,4724

 X 10 CrAl 12

 10Kh13SYu

 X 10 CrAl 18

 1,4742

X 10 CrSiAl 18

 15Kh18SYu

409

 X 6 CrTi 12

 1,4512

 Z 6 CT 12

Suh 409

 X 6 CrTi 12

 409S19

 X 5 CrTi 12

 X 2 CrTi 12

410

 X 6 Cr 13

X 10 Cr 13

X 15 Cr 13

 1,4000

 1,4006

 1,4024

 Z 10 C 13

Z 12 C 13

SUS 410

 X 12 Cr 13

 23 02

 410S21

 X 12 Cr 13

 X 12 Cr 13

 12Kh13

410 S

 X 6 Cr 13

 1,4000

 Z 6 C 13

SUS 410S

 X 6 Cr 13

 23 01

 403S17

 X 6 Cr 13

 08Kh13

Дали сте во потрага за сигурен нерѓосувачки челик намотан цевки / спирални цевки дилер дистрибутер во подолу земји:

нерѓосувачки челик намотан цевки / намотан цевки други garde:

l нерѓосувачки челик 304 намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 304L намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 304H намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 316 намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 316L намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 316H намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 317L намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 321 намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 347 намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 410 намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 904L намотка цевки / Калем црева

l 310S нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 310 намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 310H намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 316Ti намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 321H намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 347 намотка цевки / Калем црева

l нерѓосувачки челик 347H намотка цевки / Калем црева

Нашите предности:

Ние сме производител на челик намотан нерѓосувачки цевка / цевка.

Ние можеме да го контролираат квалитетот на цевка од нас самите.

Должината на цевките е повеќе од 3500M / серпентина.

Опис:

Нашата компанија има три линија за производство на нерѓосувачки челик свиткана цевка, цевка од нерѓосувачки челик, имаме извоз искуство за повеќе од десет години, свиткување, истегнување, виде сечење, штанцување, полирање и така на една серија на опрема за обработка, нашите нерѓосувачки челични производи широко се користи во бања другар, закачалката опрема, хардвер, и греење опрема кондензација на вода, хотели и така натаму. нашата компанија искрено се надеваме дека домашни и странски клиенти да им обезбеди цртежи или примероци.

најширокиот спектар од нерѓосувачки челик 304 Бесшевни, заварени цевки и цевки во  Шандонг во Кина .

Распоред 9.52mm Тип на 304 нерѓосувачки челични цевки Распоред 40 Тип на 304 нерѓосувачки челични цевки
ASTM 5564 1/8 "Бесшевни Цевки намотан цевки Полиран 304 од не'рѓосувачки челик црева
304 од не'рѓосувачки челик навој цевка Susd 30304 нерѓосувачки челик правоаголни цевки
JIS SUS304 Бесшевни цевки 304 SS Тркалезна добавувачи цевка
 SS 304 Заварени цевки за нафта и гас AMTM 5560 добавувачи Бесшевни цевка
ASTM A312 TP304 намотка црева Нерѓосувачки челик Инокс 304 Капиларна цевки
ASTM A312 Гр TP 304 Воздухопловна цевки AMS 5566 Tube висок притисок
SA213 TP 304 видување цевка Тип 304 од не'рѓосувачки челик Полиран цевки
ASTM A312 TP304 елипсовидна и овални цевки AMS 5567 правоаголни цевки
ASTM A213 TP304 Кондензаторот Tube AMS 5563 1/4 "* 0089" Бесшевни Бесшевни челични цевки
ASTM A269 TP304 исправен цевка котел AMS 5563 заварени цевка печка
ASTM A249 TP304 огледало цевка AMS 5564 1/8 "Заварени Цевки, Хидраулични висок притисок
UNS S30400 Pitot цевка порачате 304 од не'рѓосувачки челик Бесшевни Тркалезна црева
ASTM A358 TP304 Полиран црева 304 од не'рѓосувачки челик декоративни цевка
304 од не'рѓосувачки челик издувни цевки 304 од не'рѓосувачки челик Спирала цевка
ИАНМСП SA213 TP304 Перфорирана цевка WERKSTOFF NR. 1.4301 Флексибилни Tube
SA 688 TP304 ребрести цевка SS 304 Бесшевни челични свиткана цевка
Din 1.4301 AISI 304 Перфорирана издувни цевки Нерѓосувачки челик 304 поткожен црева
Дин W.-Nr. 1.4301 AISI 304 брановидни цевки SS 304 исполирана Tube
Материјал 1.4301 AISI 304 дупчиња парапет цевка SS 304 Тенка цевка
ASTM 3/8 "* 0,035" нерѓосувачки челик свиткана цевка 304 од не'рѓосувачки челик навој цевка
304 од не'рѓосувачки челик декоративни цевки Нерѓосувачки челик 304 перка Tube / ребрести цевка
S30400 нерѓосувачки челик У облик на цевка 304 нерѓосувачки челик плоштадот цевка огледало заврши
Din 1.4301 Материјал вакуум цевки ASTM 6.35 * 1.24 нерѓосувачки челик намотан цевки
304 од не'рѓосувачки челик Правоаголни цевки 304 од не'рѓосувачки челик поткожен црева за медицинска игла
Ултра-висока чистота Electropolished нерѓосувачки челик 304 цевка Тенка нерѓосувачки челик 304 цевка
Din нерѓосувачки челик 1.4301 annealed црева 304 од не'рѓосувачки челик Калем црева Разменувач на топлина
SAE J405 UNS S30400 Тенка црева 304 од не'рѓосувачки челик метрички црева
304 од не'рѓосувачки челик Бесшевни Цевки плоштад Голем дијаметар 304 нерѓосувачки челични цевки
304 од не'рѓосувачки челик наредени цевки Брановидни 304 нерѓосувачки челични цевки за гас и нафта
ASTM A269 нерѓосувачки челик намотан цевки 304 од не'рѓосувачки челик Инструменти црева
9.52 * 1.24MM намотка црева 304 од не'рѓосувачки челик плоштадот црева
Висок притисок 304 од не'рѓосувачки челик водовод Нерѓосувачки челик 304 Шестоаголни цевки
JIS 304 од не'рѓосувачки челик Калем црева 304 од не'рѓосувачки челик цевка котел

Опис:

Нашата компанија има три линија за производство на нерѓосувачки челик свиткана цевка, цевка од нерѓосувачки челик, имаме извоз искуство за повеќе од десет години, свиткување, истегнување, виде сечење, штанцување, полирање и така на една серија на опрема за обработка, нашите нерѓосувачки челични производи широко се користи во бања другар, закачалката опрема, хардвер, и греење опрема кондензација на вода, хотели и така натаму. нашата компанија искрено се надеваме дека домашни и странски клиенти да им обезбеди цртежи или примероци.

цевка од нерѓосувачки челик серпентина


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!