ОБЕЗБЕДУВАМЕ ВИСОКО КВАЛИТЕТНА ОПРЕМА

ГЕНКОР ОПРЕМА

Верувајте ни, одберете не

За нас

 • калем цевки од не'рѓосувачки челик
 • ISO сертификат (2) _副本
 • за нас фабрика

Краток опис:

Liaocheng sihe материјал од нерѓосувачки челик LTDИмаме 18 производни линии и 5 производствени капиларни цевки.големината 1/8-1″инч дебелина: 0,2-2mm должината може да биде до 4000m/серпентина без никакво заварување, ние ја произведуваме цевката според ASTM A249 ASTM A789,ASTM A312 ECT, произведува висококвалитетни листови и цевки Develpments во областа на Ltd.намотана цевка од нерѓосувачки челик,цевка за полирање од нерѓосувачки челик,Бесшевни намотани цевки од нерѓосувачки челикможе да се користи SiheЦевки од нерѓосувачки челикво калеми и на калеми што се користат за контролни линии, линии за хемиско вбризгување, папочни уреди како и хидраулични и инструментални системи.Според стандардите за производство: GB, ASTM, ASME, JIS и EN стандард многу строго Типови челик: 304/304L, 316L, 321, 2205 317L, 309S, 310S,625 825 INCOLOY800

Учествувајте во изложбените активности

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ САМИ

 • Кина Astm A269 316 намотани цевки производители

  Постојат неколку производители на калеми ASTM A269 316 во Кина.Некои врвни производители вклучуваат: 1. Liaocheng sihe материјал од нерѓосувачки челик LTD 2. Liaocheng sihe материјал од нерѓосувачки челик LTD 3. Liaocheng sihe материјал од нерѓосувачки челик LTD 4. Liaocheng sihe материјал од нерѓосувачки челик LTD 5.xian aise...

 • Кинески производител на цевки од нерѓосувачки челик

  Постојат неколку производители на калеми од нерѓосувачки челик во Кина.Некои популарни производители вклучуваат: 1.Liaocheng sihe материјал од нерѓосувачки челик Company limited Овие производители нудат широк спектар на намотани цевки од нерѓосувачки челик во различни степени, големини и спецификации за да ги задоволат потребите на ва...

 • Дали нерѓосувачките цевки се мери со ID или OD?

  Цевката од не'рѓосувачки челик обично се мери со нејзиниот надворешен дијаметар (OD).Внатрешниот дијаметар (ID) може да варира во зависност од дебелината на ѕидот на цевката.

 • Колку е дебел ѕид од 3/16 цевки?

  За да ја одредиме дебелината на ѕидот на цевката 3/16, треба да го знаеме надворешниот дијаметар (OD) и внатрешниот дијаметар (ID) на цевката.Ако надворешниот дијаметар е 3/16″ и не се дадени конкретни информации за внатрешниот дијаметар, не можеме точно да ја пресметаме дебелината на ѕидот.Дебелиот ѕид...

 • Кој е ID на цевка од 3/4 инчи

  Терминот „цевка од 3/4 инчи“ генерално се однесува на надворешниот дијаметар (OD) на цевката.За да го одредите внатрешниот дијаметар (ID), потребни ви се дополнителни информации како што е дебелината на ѕидот.Внатрешниот дијаметар може да се пресмета со одземање двојно поголема дебелина на ѕидот од надворешниот дијаметар.Тоа јас...