ASTM летајќи 625 нерѓосувачки челик намотка цевки Калем цевки Кина фабрика

Краток опис:

Specification:stainless steel coiled tube/pipe

Grade:201 304 304L  316  316L  2205  2507 625  825  ect

Size:6-25.4MM

Length:600-3500M/coil

Standard:ASTM A269  A249  SUS  DIN JIS  GB

Surface :2B  8k   Bright  anneald

Test :Yield strength, Tensile strength, Hardness  ,Hydrapress Measurement

Guarantee&Inspection :The Third Party &Cetification

Advantage: We are a manufacturer . Lowest Price  and Good Quantity


детали за производот

Тагови производ

Liaocheng sihe нерѓосувачки челик материјал копродукции, Ltd е производител за нерѓосувачки челик свиткана цевка, произведува нерѓосувачки челични цевки намотан вклучувајќи заштитна 625 црева се цевки со високи перформанси легура. Легура 625 црева е материјал со одлична отпорност на спротивставувајќи, пукнатина и корозија напукнување. Никел 625 цевки е многу отпорен во широк спектар на органски и минерални киселини. Добар висока температура сила. Овие цевки се Висока отпорност на оксидација на покачени температури до 1050C и познат по добра отпорност на киселини, како што азотна, фосфорна, сулфурна и хлороводородна, како и на алкалии овозможува изградба на тенки структурни делови на високо пренос на топлина. Овие летајќи 625 Бесшевни цевки главно се користи од страна на нафта и гас, каде што водороден сулфид и

Liaocheng sihe нерѓосувачки челик материјал копродукции, Ltd е водечки производител на широк спектар големина и дебелина на ѕидот во заштитна 625 Бесшевни Цевки за воздушната, хемиски и Фарма индустрија. За отпорни на корозија апликации летајќи 625 Заварени цевки е најдобрата опција и се користи за производство на компоненти воздухоплови. Легура 625 издувни цевки е корисна материјал за производство на високо квалитетни цевки за нафта и гас, за обработка на храна, како и производство на електрична енергија индустрии.

цевка од нерѓосувачки челик серпентина
stainless steel tube coil
stainless steel coil tubing
stainless steel coil pipe
stainless steel coil tube suppliers
stainless steel coil tube manufacturers
stainless steel pipe coil

Бесшевни челични добавувачи цевка / цевка легура 625 од нерѓосувачки челик

 1. Стандарди: ASTM A269 / A249 стандард
 2. Одделение: TP304, TP316L 310S 304 316 2205 825 625
 3. Надвор дијаметар: 6.52-25.4mm
 4. 3.Trade Име: SS304 намотка цевки, SS316 намотка цевки, двострано намотка цевки, Monel 400 намотка цевки, Hastelloy намотка цевки, заштитна намотан цевки, 904L намотка цевки, Бесшевни намотка цевки, заварени намотка црева
 5. Размисли: 0.2-2MM
 6. дебелина OD ± 0.1mm, ѕид:: толеранција ± 10%, должина: ± 5mm
 7. 6.Length: 300-3500M / калем
 8. пакување: железо палети, дрвени палети, поли торба
 9. апликација: опрема за ладење, испарувачот, гас течност испорака, кондензаторот, машина за пијалок
 10. 4. состојба: мека / половина тешко / меки светли annealing
 11. 5. карактеристики: надворешниот дијаметар 6.52mm-20мм, дебелина на ѕид: 0.40mm-1.5mm
 12. Толеранција опсег: дијаметар: + 0.1mm, дебелина на ѕидот: + 10%, должина: -0 ​​/ + 6mm
 13. Должина: 800-3500M или според барањата на клиентите.
 14. предности на производот: површина полирање и фино, униформа дебелина на ѕид, толеранција прецизност итн ..
 15. Најчесто Големина на нерѓосувачки челик свиткана цевка: Можеме да ги производ, како на вашето барање.

Легура 625 Бесшевни челични извиткани црева Хемиски состав

одделение

C

Mn

Си

S

Cu

Фе

Ни

Cr

заштитна 625

0.10max

0,50 max

0,50 max

0.015max

-

5.0 макс

58,0 мин

20,0-23,0

Цевки од легиран 625 механички својства

елемент

густина

Точка на топење

Сила на истегнување

Цврстина на развлекување (0.2% офсет)

издолжување

заштитна 625

8.4 g / cm3

1350 ° C (2460 ° F)

Пси - 1,35,000, MPa - 930

Пси - 75.000, MPa - 517

42,5%

 

Еквивалентно Оценки за заштитна 625 Бесшевни цевки

СТАНДАРД

WERKSTOFF NR.

УНС

JIS

БС

GOST

АФНОР

EN

заштитна 625

2,4856

N06625

НГФ 625

NA 21

ХН75МБТЮ

NC22DNB4M

NiCr22Mo9Nb

Најчесто Големина на нерѓосувачки челик свиткана цевка: Можеме да ги производ, како на вашето барање.

Големина на нерѓосувачки челик серпентина цевка

Точка

одделение

Големина
(мм)

На притисок
(Mpa)

Должина
(М)

1

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/8 "× 0.025"

3200

500-2000

2

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/8 "× 0,035"

3200

500-2000

3

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/4 "× 0,035"

2000

500-2000

4

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/4 "× 0.049"

2000

500-2000

5

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

3/8 "× 0,035"

1500

500-2000

6

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

3/8 "× 0.049"

1500

500-2000

7

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/2 "× 0.049"

1000

500-2000

8

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

1/2 "× 0.065"

1000

500-2000

9

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ3mm × 0.7mm

3200

500-2000

10

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ3mm × 0.9mm

3200

500-2000

11

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ4mm × 0.9mm

3000

500-2000

12

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ4mm × 1.1mm

3000

500-2000

13

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ6mm × 0.9mm

2000

500-2000

14

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ6mm × 1.1mm

2000

500-2000

15

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ8mm × 1mm

1800

500-2000

16

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ8mm × 1.2mm

1800

500-2000

17

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ10mm × 1mm

1500

500-2000

18

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ10mm × 1.2mm

1500

500-2000

19

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ10mm × 2mm

500

500-2000

20

316L, 304L, 304 легура 625 825 2205 2507

φ12mm × 1.5mm

500

500-2000

S tainless челик намотан цевка намотан цевки трговија опсег

точка

OD (mm)

3,0-4,0

4,01-6,00

6,01-8,00

8,01-10,0

10,01-12,7

12,71-19,05

19,05-25,4

 

 WT (mm)

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,30-0,40

 

 

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,41-0,50

 

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,51-0,60

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,61-0,70

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

0,71-1,00

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

1,01-1,20

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

1,21-1,50

 

 

 

Нерѓосувачки челик намотка цевки / Калем црева

1,51-2,0

 

 

 

 

▼ Дали сте во потрага за сигурен нерѓосувачки челик намотан цевки / спирални цевки дилер дистрибутер во подолу земји:

Кина, TaiwanUAE
United States Канада,
Велика Британија, Бангладеш,
JapanSouth Korea Мексико
Иран,  
Индонезија, South Africa
Сингапур, Saudi Arabia
Колумбија, Кувајт,
Германија,  
Малезија, Тајланд,
Нигерија, Бразил,
Ирак, Холандија,
Турција, Танзанија,
 Oman Израел,
Venezuela Шпанија,
Австралија, Катар,

нерѓосувачки челик намотан цевки / свиткана цевки материјал одделение:

САД

 ГЕРМАНИЈА 

ГЕРМАНИЈА

 ФРАНЦИЈА 

Јапонија 

 ИТАЛИЈА 

ШВЕДСКА

 Велика Британија 

ЕУ

 ШПАНИЈА 

 РУСИЈА 

AISI

DIN 17006

WN 17007

АФНОР

JIS

 УНИ 

СИС

BSI

EURONORM

 

 

201

 

 

 

SUS 201

 

 

 

 

 

 

301

 X 12 Црни 17 7

1,4310

 Z 12 CN 17-07

SUS 301

X 12 Црни 1707 

 23 31

 301S21

 X 12 Црни 17 7

 X 12 Црни 17-07

 

302

 X 5 Црни 18 7

1,4319

 Z 10 CN 18-09

SUS 302

 X 10 Црни 1809

 23 31

 302S25

 X 10 Црни 18 9

 X 10 Црни 18-09

 12KH18N9

303

 X 10 CrNiS 18 9

 1.4305

 Z 10 CNF 18-09

SUS 303

 X 10 CrNiS 1809

 23 46

 303S21

 X 10 CrNiS 18 9

 X 10 CrNiS 18-09

 

303 Se

 

 

 Z 10 CNF 18-09

SUS 303 Se

 X 10 CrNiS 1809

 

 303S41

 

 X 10 CrNiS 18-09

 12KH18N10E

304

 X 5 Црни 18 10

X 5 Црни 18 12

1.4301

1,4303

 Z 6 CN 18-09

SUS 304

 X 5 Црни 1810

 23 32

 304S15

 304S16

  X 6 Црни 18 10

   X 6 Црни 19-10

 08KH18N10

06KH18N11

304 N

 

 

 

SUS 304N1

 X 5 CrNiN 1810

 

 

 

 

 

304 H

 

 

 

SUS F 304H

 X 8 Црни 1910

 

 

 

 X 6 Црни 19-10

 

304 L

 X 2 Црни 18 11

 1,4306

 Z 2 CN 18-10

SUS 304L

 X 2 Црни 1911

 23 52

304S11 

 X 3 Црни 18 10

 X 2 Црни 19-10

 03KH18N11

 

 X 2 CrNiN 18 10

 1,4311

 Z 2 CN 18-10-Az

SUS 304LN

 X 2 CrNiN 1811

 23 71

 

 

 

 

305

 

 

 Z 8 CN 18-12

SUS 305

 X 8 Црни 1812

 23 33

 305S19

 X 8 Црни 18 12

 X 8 Црни 18-12

 

 

 

 

 Z 6 CNU 18-10

SUS XM7

 

 

 

 X 6 CrNiCu 18 10 4 Kd

 

 

309

 X CrNiS 15 20 12

 1,4828

 Z 15 CN 24-13

Suh 309

 X 16 Црни 2314

 

 309S24

 X Црни 15 23 13

 

 

309 S

 

 

 

SUS 309S

 X 6 Црни 2314

 

 

 X 6 Црни 22 13

 

 

310

 X Црни 12 25 21

 1,4845

 

Suh 310

 X 22 Црни 2520

 

 310S24

 

 

 20KH23N18

310 S

 X Црни 12 25 20

 1,4842

 Z 12 CN 25-20

SUS 310S

 X 5 Црни 2520

 23 61

 

 X 6 Црни 25 20

 

 10KH23N18

314

 X CrNiSi 15 25 20

 1,4841

 Z 12 CNS 25-20

 

 X 16 CrNiSi 2520

 

 

 X CrNiSi 15 25 20

 

 20KH25N20S2

316

 X 5 CrNiMo 17 12 2

 1,4401

 Z 6 CND 17-11

SUS 316

 X 5 CrNiMo 1712

 23 47

 316S31

 X 6 CrNiMo 17 12 2

 X 6 CrNiMo 17-12-03

 

316

 X 5 CrNiMo 17 13 3

 1,4436

 Z 6 CND 17-12

SUS 316

 X 5 CrNiMo 1713

 23 43

 316S33

 X 6 CrNiMo 17 13 3

 X 6 CrNiMo 17-12-03

 

316 F

 X CrNiMoS 12 18 11

 1,4427

 

 

 

 

 

 

 

 

316 N

 

 

 

SUS 316N

 

 

 

 

 

 

316 H

 

 

 

SUS F 316H

 X 8 CrNiMo 1712

 

 

 

 X 5 CrNiMo 17-12

 

316 H

 

 

 

 

 X 8 CrNiMo 1713

 

 

 

 X 6 CrNiMo 17-12-03

 

316 L

 X 2 CrNiMo 17 13 2

 1.4404

 Z 2 CND 17-12

SUS 316L

 X 2 CrNiMo 1712

 23 48

 316S11

 X 3 CrNiMo 17 12 2

 X 2 CrNiMo 17-12-03

 03KH17N14M2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 X 2 CrNiMoN 17 12 2

 1,4406

 Z 2 CND 17-12-Az

SUS 316LN

 X 2 CrNiMoN 1712

 

 

 

 

 

316 L

 X 2 CrNiMo 18 14 3

 1,4435

 Z 2 CND 17-13

 

 X 2 CrNiMo 1713

 23 53

 316S13

 X 3 CrNiMo 17 13 3

 X 2 CrNiMo 17-12-03

 03KH16N15M3

 

 X 2 CrNiMoN 17 13 3

 1,4429

 Z 2 CND 17-13-Az

 

 X 2 CrNiMoN 1713

 23 75

 

 

 

 

 

 X 6 CrNiMoTi 17 12 2

 1.4571

 Z6 CNDT 17-12

 

 X 6 CrNiMoTi 1712

 23 50

 320S31

 X 6 CrNiMoTi 17 12 2

 X 6 CrNiMoTi 17-12-03

 08KH17N13M2T

10KH17N13M2T

 

 X 10 CrNiMoTi 18 12

 1,4573

 

 

 X 6 CrNiMoTi 1713

 

 320S33

 X 6 CrNiMoTI 17 13 3

 X 6 CrNiMoTi 17-12-03

 08KH17N13M2T

10KH17N13M2T

 

 X 6 CrNiMoNb 17 12 2

 1,4580

 Z 6 CNDNb 17-12

 

 X 6 CrNiMoNb 1712

 

 

 X 6 CrNiMoNb 17 12 2

 

 08KH16N13M2B

 

 X 10 CrNiMoNb 18 12

 1,4583

 

 

X 6 CrNiMoNb 1713 

 

 

 X 6 CrNiMoNb 17 13 3

 

 09KH16N15M3B

317

 

 

 

SUS 317

 X 5 CrNiMo 1815

 23 66

 317S16

 

 

 

317 L

 X 2 CrNiMo 18 16 4

 1,4438

 Z 2 CND 19-15

SUS 317L

 X 2 CrNiMo 1815

 23 67

 317S12

 X 3 CrNiMo 18 16 4

 

 

317 L

 X 2 CrNiMo 18 16 4

 1,4438

 Z 2 CND 19-15

SUS 317L

 X 2 CrNiMo 1816

 23 67

 317S12

 X 3 CrNiMo 18 16 4

 

 

 330

X NiCrSi 12 36 16 

1,4864

Z 12NCS 35-16 

Suh 330 

 

 

 

 

 

 

321

 X 6 CrNiTi 18 10

X 12 CrNiTi 18 9

 1,4541

 1,4878

 Z 6 CNT 18-10

SUS 321

 X 6 CrNiTi 1811

 23 37

 321S31

 X 6 CrNiTi 18 10

 X 6 CrNiTi 18-11

 08KH18N10T

321 H

 

 

 

SUS 321H

 X 8 CrNiTi 1811

 

 321S20

 

 X 7 CrNiTi 18-11

 12KH18N10T

329

 X 8 CrNiMo 27 5

 1,4460

 

SUS 329J1

 

 23 24

 

 

 

 

347

 X 6 CrNiNb 18 10

 1,4550

 Z 6 CNNb 18-10

SUS 347

 X 6 CrNiNb 1811

 23 38

 347S31

 X 6 CrNiNb 18 10

 X 6 CrNiNb 18-11

 08KH18N12B

347 H

 

 

 

SUS F 347H

 X 8 CrNiNb 1811

 

 

 

 X 7 CrNiNb 18-11

 

904L

 

1,4939 

Z 12 CNDV 12-02 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 X 20 CrNiSi 25 4

 1,4821

 

 

 

 

 

 

 

 

UNS31803

 X 2 CrNiMoN 22 5

 1.4462

 

 

 

 

 

 

 

 

UNS32760

X 3 CrNiMoN 25 7

1,4501

Z 3 CND 25-06Az

 

 

 

 

 

 

 

403

 X 6 Cr 13

X 10 Cr 13

X 15 Cr 13

 1,4000

 1,4006

 1,4024

 Z 12 C 13

SUS 403

 X 12 Cr 13

 23 02

 403S17

 X 10 Cr 13

X 12 Cr 13

 X 6 Cr 13

 12Kh13

405

 X 6 CrAl 13

1,4002 

 Z 6 CA 13

SUS 405

 X 6 CrAl 13

 

 405S17

 X 6 CrAl 13

 X 6 CrAl 13

 

 

 X 10 CrAl 7

 1,4713

 Z 8 CA 7

 

 

 

 

 X 10 CrAl 7

 

 

 

 X 10 CrAl 13

 1,4724

 

 

 X 10 CrAl 12

 

 

 

 

 10Kh13SYu

 

 X 10 CrAl 18

 1,4742

 

 

 

 

 

X 10 CrSiAl 18 

 

 15Kh18SYu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

409

 X 6 CrTi 12

 1,4512

 Z 6 CT 12

Suh 409

 X 6 CrTi 12

 

 409S19

 X 5 CrTi 12

 

 

 

 

 

 

 

 X 2 CrTi 12

 

 

 

 

 

410

 X 6 Cr 13

X 10 Cr 13

X 15 Cr 13

 1,4000

 1,4006

 1,4024

 Z 10 C 13

Z 12 C 13

SUS 410

 X 12 Cr 13

 23 02

 410S21

 X 12 Cr 13

 X 12 Cr 13

 12Kh13

410 S

 X 6 Cr 13

 1,4000

 Z 6 C 13

SUS 410S

 X 6 Cr 13

 23 01

 403S17

 X 6 Cr 13

 

 08Kh13

414

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нашите предности:

Ние сме производител на челик намотан нерѓосувачки цевка / цевка.

Ние можеме да го контролираат квалитетот на цевка од нас самите.

Должината на цевките е повеќе од 3500M / серпентина.

Опис:

Нашата компанија има три линија за производство на нерѓосувачки челик свиткана цевка, цевка од нерѓосувачки челик, имаме извоз искуство за повеќе од десет години, свиткување, истегнување, виде сечење, штанцување, полирање и така на една серија на опрема за обработка, нашите нерѓосувачки челични производи широко се користи во бања другар, закачалката опрема, хардвер, и греење опрема кондензација на вода, хотели и така натаму. нашата компанија искрено се надеваме дека домашни и странски клиенти да им обезбеди цртежи или примероци.

Имаме искуство за извоз на производи од нерѓосувачки челични цевки за повеќе од десет години.

Опис: Liaocheng производство sihe нерѓосувачки челик материјал друштво со ограничена од нерѓосувачки

челик серпентина има десет години историја, има две производни линии може да се произведуваат континуирано заварени цевки, опрема е совршен, лидерот на технологијата. Но, компанијата воведе во светот прва класа светли annealing технологија, може да интернет цевка од нерѓосувачки челик третман за омекнување. Покрај тоа, ние, исто така, се компресирани, согорување, виткање тест, цврстина 100%, се водат, тест воздухот затегнатоста и така натаму, цената е разумен, квалитетот е сигурен, сегашниот САД 80% извоз калем за целиот свет

нерѓосувачки челик намотан цевки / нерѓосувачки челик coied цевки други оценки

Stainless Steel 304 Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 304L Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 304H Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 316 Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 316L Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 316H Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 317L Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 321 Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 347 Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 410 Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 904L Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 310S Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 310 Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 310H Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 316Ti Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 321H Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 347 Coiled Tubes/Coil Tubing

Stainless Steel 347H Coiled Tubes/Coil Tubing

Бесшевни цевки намотан е не. 1 избор во повеќето критични апликации како што не постои ризик од нечистотии кои се често поврзани со намотан заварени цевки.

 • Ставени на располагање во сопствени должини
 • Подобрување на безбедноста и сигурноста на системот
 • Голема отпорност на корозија
 • Ја намалува употребата на опрема, спречување на можностите за протекување и други долгорочни неуспеси
 • Намалени трошоци за инсталација - инсталацијата вклучува помалку време и напори

STAINLESSS STEEL намотан цевки / црева намотан ПРИМЕНА

 • Храна и пијалаци индустрија
 • петрохемиски
 • CNG Цевководи Вработувања
 • котли
 • бигор растенија
 • геотермална растенија
 • разменувачи на топлина
 • инструментација Вработувања
 • механички Вработувања
 • Нафта и гас опрема и цевки Автор е на книгите

најширокиот спектар од нерѓосувачки челик 625 Бесшевни, заварени цевки и цевки во  Шандонг во Кина .

Распоред 9.52mm Тип на 625 нерѓосувачки челични цевки Распоред 9.52 * 1.24mm 625 нерѓосувачки челик свиткана цевка
ASTM 5564 1/8 "625 Бесшевни Цевки намотан цевки Полиран челик alloy625Stainless намотан црева
625 од не'рѓосувачки челик навој цевка SUS alloy625 нерѓосувачки челик правоаголни цевки
JIS SUS 625 Бесшевни цевки намотка добавувачи alloy625 СС тркалезна цевка
 SS 625 Заварени цевки за нафта и гас AMTM alloy625 Бесшевни добавувачи цевка
ASTM A312 TP625Coiled црева Нерѓосувачки челик Инокс alloy625 Капиларна цевки
ASTM A312 Гр TP 625 Воздухопловна цевки AMS 5566 alloy625 Tube висок притисок
SA213 TP 625Sighting цевка Typealloy625 полиран нерѓосувачки челик цевки
ASTM A312 TP625 елипсовидна и овални цевки AMS 5567 alloy625seamless челик свиткана цевка
ASTM A213 TP625 Кондензаторот Tube AMS 5563 alloy625 1/4 "* 0089" Бесшевни Бесшевни челични цевки
ASTM A269 TP625 исправен цевка котел AMS 5563 alloy625 Заварени цевка печка
ASTM A249 TP625 огледало цевка AMS 5564 alloy6251 / 8 "Заварени Цевки, Хидраулични висок притисок
УНС 625 Pitot цевка порачате Нерѓосувачки челик Бесшевни alloy625 Тркалезна црева
ASTM A358 alloy625 Полиран црева alloy625 нерѓосувачки челик декоративни цевка
Нерѓосувачки челик alloy625 издувната цевка alloy625 нерѓосувачки челик Спирала цевка
ИАНМСП SA213 alloy625 Перфорирана цевка WERKSTOFF NR. 1.4301 625Flexible цевка
SA 688 alloy625 ребрести цевка СС alloy625 Бесшевни челични свиткана цевка
Din 1.4301 AISI alloy625 Перфорирана издувни цевки Нерѓосувачки челик alloy625 поткожен црева
Дин W.-Nr. 1.4301 AISI alloy625 брановидни цевки СС alloy625 исполирана Tube
Материјал 1.4301 AISI alloy625 дупчиња парапет цевка СС alloy625 Тенка цевка
ASTM alloy625 3/8 "* 0,035" нерѓосувачки челик свиткана цевка alloy625 нерѓосувачки челик навој цевка
Нерѓосувачки челик декоративни alloy625 цевки Нерѓосувачки челик alloy625 перка Tube / ребрести цевка
Salloy 625Stainless челик У облик на цевка alloy625 нерѓосувачки челик квадратни цевки огледало заврши
Din 1.4301 625 Материјал вакуум цевки ASTM alloy625 6.35 * 1.24 нерѓосувачки челик намотан цевки
alloy625 нерѓосувачки челик Правоаголни цевки alloy625 нерѓосувачки челик поткожен црева за медицинска игла
Ултра-висока чистота Electropolished нерѓосувачки челик alloy2625 цевка Тенка нерѓосувачки челик alloy625 цевка
Din 1.4301 alloy625 нерѓосувачки челик annealed црева alloy625Stainless челик Калем црева Разменувач на топлина
SAE J405 uns alloy625 Тенка црева alloy625 нерѓосувачки челик метрички црева
alloy625 нерѓосувачки челик Бесшевни Цевки плоштад Голем дијаметар alloy625 нерѓосувачки челик цевка
alloy625 нерѓосувачки челик наредени цевки Брановидни alloy625 нерѓосувачки челични цевки за гас и нафта
ASTM A269 alloy625 нерѓосувачки челик намотан цевки alloy625 нерѓосувачки челик Инструментација црева
alloy6259.52 * 1.24MM намотка црева alloy625 нерѓосувачки челик плоштадот црева
Висок притисок alloy625 нерѓосувачки челик водовод Нерѓосувачки челик alloy625 Шестоаголни цевки
JIS alloy625 нерѓосувачки челик Калем црева Нерѓосувачки челик alloy625 цевка котел

Опис:

Нашата компанија има три линија за производство на нерѓосувачки челик свиткана цевка, цевка од нерѓосувачки челик, имаме извоз искуство за повеќе од десет години, свиткување, истегнување, виде сечење, штанцување, полирање и така на една серија на опрема за обработка, нашите нерѓосувачки челични производи широко се користи во бања другар, закачалката опрема, хардвер, и греење опрема кондензација на вода, хотели и така натаму. нашата компанија искрено се надеваме дека домашни и странски клиенти да им обезбеди цртежи или примероци. 

цевка од нерѓосувачки челик серпентина


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!